Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tanec... malinkej návrat ke starým autorským časům (2002)

30. 10. 2006

Au. No to je teda príma. Člověku se zdá nádherný sen, že chodí po obrovském řízku, udělá krok ... a bác - spadne z postele. No jo, co teď, když už jsem se probudil? Tak se koukneme co se děje v kraji pod mým oblakem.

Napřed se ale musím nasnídat. To je základ. Tedy - alespoň to říkávala moje babička. No nic - udělám jí radost. Dám si tedy velmi obvyklý, na svou dobu řádně prohnilý, leč v zemích za tunelem pořád seriózní, kvalitně odepisovaný šálek ropušákovitého čaje. K němu pochopitelně nesmí chybět něco k zakousnutí, jak praví leckteří upíři.

Náhodou - hodně z nich plní své poslání. Mají na to takovou budovu. Říkají jí sněmovna. Asi proto, že tam snímají z našich ramen tíhu peněz. Tedy peněz nás všech. Říkají tomu "odvádět daně". Tedy pravda, předsedkyně se kdysi jmenovala Dana. Té ale opozice udělala topinky s česnekem. To se ale pochopitelně obyvatelstvu planety tají. Dana po staletí vedla taneční kroužek. Dobrovolně povinně se ho účastnili všichni obyvatelé planety.

Jen s hudbou byl z počátku problém. Nějak se totiž zapomnělo, že k tanci je zapotřebí hudba. Ale světe div se - nikomu to nevadilo. Tak se upíři předháněli v návrzích hudebních nástrojů. Chvíli po sobě se ukázaly jako naprosto nevyhovující motorová kytara, parní housle a dokonce i velmi populární jelení parohy. Manželky je totiž upírům pořizovaly jako o závod.

Až jednou přinesly němé východní třešně dosud nevídaný nástroj. Instrument měl charakteristický pištivý zvuk. Tudíž dostal název píšťala. Upírům se velmi zalíbil. Jen němé západní švestky se urazily a začaly se tvářit jako blumy. Nicméně zubatým hudebníkům se zalíbil a od té doby všichni tanečíci skáčou, jak vampíři pískají. Dnes nacvičují klasický balet "Tanec víly Marky".

A tak se svět zase vrací do normálu. Alespoň do příštího rána.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář